This modern ice bucket is fun and functional. It has a stainless steel insert and rustic raw wood panels along the outside. Accented with Lucite handles on either side for portability, this bucket is a solid piece perfect for entertaining in any home.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 2016 |
| Materials: | Stainless Steel, Wood, Lucite |
| Height: | 11.5 in. (29.21 cm) |
| Width: | 14 in. (35.56 cm) |
| Depth: | 10.5 in. (26.67 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Industrial, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy












